2017 YILINDA SAĞLIK RAPORU FİYATLARI ARTACAK MI?
Son günlerde özellikle sosyal medyada konuşulan ve paylaşım yapılan konulardan birisi de 2017 yılında ehliyet yenilemek için alınan sağlık raporlarının yeni yıl ile birlikte aile hekimliğinden ve sağlık ocaklarından alınmasının iptalidir. Sağlık raporlarının 2017 yılı itibarı ile devlet hastanelerinden alınabileceği ve bunun doğrultusunda 300-400 tl gibi bir bedel ödeneceği söyleniyordu.  Ocak ayından sonra devlet polikliniklerinin hasta kabul veznelerinde ehliyet sağlık raporu için 50-100 tl fiyat alındığı yazısının koyulduğunu gördük.
06.12.2016 tarihi itibarı ile Emniyet Genel Müdürlüğü Sürücü belgesi alma resmi web sayfasında bu konu ile ilgili bir kamuoyu duyurusu yayınlandı. Bu duyuruda sosyal medyada yayılan bu söylentinin asılsız olduğu açıklandı. İşte duyurunun orjinali;

                                                      
"ÖNEMLİ DUYURU


<


Son günlerde sosyal medyada; “2017 Ocak ayından itibaren sürücü sağlık raporlarının Devlet Hastanelerinden 350-400 TL. civarında bedel ödeyerek alınacağı” şeklinde haber ve duyurular paylaşılmaktadır. Sürücü sağlık raporları; “Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile Muayenelerine Dair Yönetmelik” hükümleri kapsamında, Aile Hekimliği, Devlet Hastaneleri veya Özel Hastanelerden alınmaya devam edilecektir. Sosyal medyadaki haberler gerçeği yansıtmadığı gibi; bu yönde Genel Müdürlüğümüzce herhangi bir çalışma yapılmamaktadır.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.!!!"